Algiers Ferry
06:00–21:45
Mandag
06:00 - 21:45
Tirsdag
06:00 - 21:45
Onsdag
06:00 - 21:45
Torsdag
06:00 - 21:45
Fredag
06:00 - 23:45
Lørdag
10:30 - 23:45
Søndag
10:30 - 21:45
Om
Foreslått varighet
< 1 time
Foreslå endringer for å forbedre det vi viser.
Forbedre denne oppføringen
Turer og opplevelser
Finn forskjellige måter å oppleve dette stedet på.
Inntekter påvirker opplevelsene som er omtalt på denne siden. Finn ut mer.

De beste måtene å oppleve Algiers Ferry og attraksjoner i nærheten på

Området
Adresse
Nabolag: Det franske kvarter
Ta kontakt direkte

Vi sjekker anmeldelser.
Tripadvisors tilnærming til anmeldelser
Hver Tripadvisor-anmeldelse går gjennom et automatisert sporingssystem før den legges ut. Dette systemet samler inn informasjon som svarer på følgende spørsmål: Hvordan, hva, hvor og når. Hvis systemet oppdager noe som muligens strider imot retningslinjene våre for fellesskapet, blir anmeldelsen ikke publisert.
Når systemet oppdager et problem, kan en anmeldelse automatisk avvises, sendes til anmelderen for bekreftelse eller gjennomgås manuelt av teamet vårt av innholdsspesialister. Disse spesialistene jobber døgnet rundt for å opprettholde kvaliteten av anmeldelsene på nettstedet vårt.
Teamet vårt sjekker hver anmeldelse som er lagt ut på nettstedet og bestrides av fellesskapet vårt for ikke å møte retningslinjene våre for fellesskapet.
Finn ut mer om moderering av anmeldelser.
4.0
1 020 anmeldelser
Ypperlig
427
Svært bra
338
Gjennomsnittlig
206
Dårlig
24
Forferdelig
25

Fal L
Atlanta, GA941 bidrag
aug. 2023 • Venner
The ferry and the river walk were so fun! The ferry was air conditioned and smooth sailing and there was a mall near there too
Skrevet 15. august 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

Juliana E
6 bidrag
jul. 2023 • Par
Great trip across the river. Great price, tip: get a jazzy pass for unlimited ride on ferry, busses & cable cars in New Orleans.
Skrevet 29. juli 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

maui315
Kihei, HI159 bidrag
jun. 2023 • Familie
Super quick and easy. If you get the day pass you can utilize the ferry, bus, and streetcar. We used it 4 times while staying at Algiers point.
Skrevet 21. juni 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

colesays
Colleyville, TX125 bidrag
mai 2023 • Familie
The point of the ferry is not to sightsee (although, you do get a beautiful view of the city day or night). It's a 10 minute trip. The point is to make parking in New Orleans EASY and CHEAP. The fact that it's a nice ride on the upper deck is icing on the cake.

There is a paid parking lot near the terminal, but I don't know who falls for that. The street parking all in all of the neighborhoods around the parking lot is free. Easy walk to the terminal. The ferry is clean and actually quite nice. You can bring bikes and strollers on the ferry.

For $3 (adults), $1 (kids), $0 under 5 (?) you can purchase a Jazzy pass and not only ride the ferry back and forth that day, but hop on any street car or bus you find yourself in front of. The only hassle is that you either have to buy your jazzy pass in advance on the app or have exact change at the ferry terminal.

Speaking of the app, it does quite efficiently allow you to type in the desired destination and view public transportation routes.

We took the ferry across, walked the French Quarter, hopped on a bus to City Park, took the streetcar back to the ferry, and the ferry back across to Algiers, where our car was parked, all for the price of that one day jazzy pass.

The employees working the ferry weren't the friendliest, but they got the job done.

We stayed at Bayou Segnette State Park and drove from there, but I know there are multiple Airbnbs in Algiers and the ferry makes it easy to take advantage of those less expensive lodging options and still enjoy the city.
Skrevet 7. juni 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

Harry M
Lake Katrine, NY10 bidrag
mar. 2023 • Venner
A very inexpensive ride. Short. You cross Mississippi. It is used by a lot of locals. Is that why such neglect?
Skrevet 16. april 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

Traveler334inTX
Houston, TX242 bidrag
apr. 2023 • Familie
This fairy was great! Very orderly, very clean, and a nice ride across the river. Do not hesitate to use this fairy. You will not regret it.
Skrevet 7. april 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

bre126
Naas, Irland118 bidrag
mar. 2023 • Venner
A welcome relief from the hurly burly of French Quarter.... short ride on ferry... pleasant service, good regard for safety, special rate for Seniors, good photo opportunities from river. Algiers so worth the visit - to see town, levee, great little art shop, wonderful restaurant Tontis Hand
Skrevet 18. mars 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

TravelingBum10
USA2 702 bidrag
mar. 2023 • Par
Only $2 to cross the river on the Ferry. They take cash. We did a round trip. The other side is close to a neighborhood. There’s some paid parking on a dirt lot or you can park for free on the side of the street. The ride was not very long. Maybe 10 minutes.
Skrevet 16. mars 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

CLouis
1 bidrag
feb. 2023 • Familie
We got on I asked the first guy if round trip was still open since it was the week of fatTuesday and he said yes. I confirmed and paid for passes for a group only to be told by the second guy that that was a mistake and that we would be stranded on the island which resulted in us not going and not being able to get a refund either
Skrevet 28. februar 2023
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

Cynthia M
10 bidrag
nov. 2022 • Par
Buying a trolley pass gets you onto the buses and ferry. Go over to Old Algiers. It is the second oldest city. Do the jazz walk. Quaint. Lots of jazz greats on the walk. A secret discovered!
Skrevet 28. november 2022
Denne anmeldelsen er den subjektive meningen til et Tripadvisor-medlem og kommer ikke fra Tripadvisor LLC. Tripadvisor sjekker anmeldelser.

Viser resultatene på side 1-10 av 1 020
Inntekter påvirker opplevelsene som er omtalt på denne siden. Finn ut mer.
Er dette Tripadvisor-oppføringen din?
Eier eller administrerer du dette stedet? Gjør krav på oppføringen din gratis for å svare på anmeldelser, oppdatere profilen din og mye mer.
Gjør krav på oppføringen din

Algiers Ferry (New Orleans, LA) - Anmeldelser - Tripadvisor

Vanlige spørsmål om Algiers Ferry